DARMOWA DOSTAWA wszystkie zamówienia powyżej 500PLN DARMOWA DOSTAWA
1000+ pozytywnych opinii
Bezpieczne zakupy
Unikalne wzory zaproszeń
Papeteria ślubna – co warto kupić?
Papeteria ślubna – co warto kupić?

Papeteria ślubna może wydawać się mało ważnymi dodatkami, które nie wpływają znacząco na odbiór całego przyjęcia. Tymczasem to właśnie takie detale współtworzą klimat imprezy i nadają mu spójny charakter. Przyjrzyjmy się kilku podstawowym kategoriom produktów, bez których trudno wyobrazić sobie stylowe wesele. Co warto kupić i czym kierować się podczas wyboru?


Winietki ślubne

Usadzenie gości weselnych to jedno z najtrudniejszych zadań stojących przed każdą Parą Młodą. Przedsięwzięcie to z pewnością ułatwiają winietki na stół, czyli kartoniki z imionami i nazwiskami gości (najczęściej prostokątne, choć coraz więcej narzeczonych stawia na oryginalność w tej kwestii), które umieszcza się przy nakryciach. Dobrze dobrane winietki podkreślają charakter uroczystości, korespondując z motywem przewodnim wesela. Obecnie na rynku znajdziemy papeterie w rozmaitych stylach, m.in. rustykalnym, glamour, industrialnym czy vintage. Winietki mogą należeć do tej samej kolekcji co zaproszenia, jednak nie ma takiego wymogu – wystarczy, by były spójne z dekoracjami na sali.


Pudełka weselne na koperty

Ozdobne kartonowe pudełko na prezenty to jeden z najpraktyczniejszych dodatków ślubnych. Coraz więcej gości weselnych rezygnuje z wręczania Młodej Parze konkretnego, wybranego przez siebie podarunku, słusznie zakładając, że nowożeńcy sami najlepiej zdecydują, co im się przyda. W efekcie Państwo Młodzi zostają obdarowani całym naręczem kopert z pieniędzmi oraz kartkami z życzeniami. Pudełko z pewnością przyda się do ich przechowywania i zapobiegnie ich zgubieniu. Na jego froncie można umieścić np. imiona świeżo upieczonych małżonków, datę ślubu oraz proste podziękowanie dla przybyłych.Zawieszki na alkohol

Etykiety i zawieszki na wódkę weselną to fantastyczny pomysł na poprawę estetyki stołów. Same butelki trudno uznać za ich ozdobę. Udekorowane starannie dobranymi kartonikami z grafiką i napisem stają się zaś interesującym elementem zdjęć, dodatkową atrakcją oraz pięknym prezentem dla gości opuszczających przyjęcie. Zawieszki powinny należeć do tej samej kolekcji co winietki – dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy wrażenia chaosu przy nakryciach. Poza imionami młodych i datą ślubu możemy opatrzyć je zabawnymi hasłami lub krótkimi rymowankami zachęcającymi do wzniesienia toastu za zdrowie głównych bohaterów imprezy.Księgi gości weselnych

Stolik z księgą gości na ogół stanowi jedno z najpopularniejszych miejsc na sali weselnej. Goście bardzo chętnie wpisują w niej swoje życzenia, porady dla Państwa Młodych oraz wspomnienia z przyjęcia. Dla samych nowożeńców taki album staje się zaś bezcenną pamiątką jednego z najważniejszych dni w ich życiu. Każdy, kto ma to wydarzenie już za sobą, z pewnością potwierdzi, że nie sposób zapamiętać wszystkie miłe słowa, jakie słyszy się w tych chwilach. Czytanie księgi gości może stać się bezcennym rytuałem powtarzanym przy każdej rocznicy wstąpienia w związek małżeński – już kilka pierwszych słów pomoże przenieść się myślami do dnia ślubu i wzruszenia, jakie nam wówczas towarzyszyło.