DARMOWA DOSTAWA wszystkie zamówienia powyżej 500PLN DARMOWA DOSTAWA
1000+ pozytywnych opinii
Bezpieczne zakupy
Unikalne wzory zaproszeń
Dodatki ślubne - sposób na jeszcze bardziej stylowe wesele
Dodatki ślubne - sposób na jeszcze bardziej stylowe wesele

Dodatki ślubne teoretycznie nie są niezbędne podczas przyjęcia. W praktyce jednak czynią je nie tylko bardziej uporządkowanym, a również stylowym. Ważne, by były dopasowane do podstawowej papeterii (np. zaproszeń i winietek), a także nawiązywały do motywu przewodniego wesela – w przeciwnym razie zamiast spójnych dekoracji uzyskamy wrażenie nieładu i chaosu.

Plan sali weselnej

Każdy, kto kiedykolwiek został zaproszony na imprezę z dużą liczbą gości, z pewnością był świadkiem sytuacji, w której przybyli, zamiast podziwiać wystrój lokalu lub oddawać się towarzyskim pogawędkom, gorączkowo krążyli po pomieszczeniu, szukając wyznaczonego dla siebie miejsca. Sposobem na uniknięcie takiego zamieszania jest sporządzenie planu usadzenia gości, czyli plakatu z wyraźnie wypisanymi nazwiskami bliskich Pary Młodej oraz stołami, przy których powinni zasiąść. Plan stołów może stanowić piękną dekorację już od progu zaznaczającą styl całego przyjęcia. Jeśli chcemy, by wyglądał naprawdę elegancko, możemy oprawić go w ozdobną ramę. Na weselach rustykalnych sprawdzi się drewniana, zaś styl glamour podkreśli ramka pomalowana na złoto lub srebro.


Numery stołów na wesele

Numery stołów to obowiązkowy dodatek ślubny w przypadku sal, na których znajduje się co najmniej kilka stołów. Coraz więcej par rezygnuje z tradycyjnego układu w kształcie podkowy, zastępując go mniejszymi, zwykle okrągłymi stolikami. Takie rozwiązanie sprzyja swobodnym rozmowom i zacieśnianiu więzi między biesiadnikami, jednak może wywołać niepotrzebny bałagan, jeśli nie zatroszczymy się o czytelne oznaczenie poszczególnych miejsc. Należy pamiętać, że cyfry powinny mieć stosunkowo duże wymiary, tak, by były widoczne z różnych punktów lokalu, szczególnie z obszaru, w którym znajduje się plan sali.


Śpiewniki weselne

Wspólne śpiewanie jest jednym z nieodłącznych elementów tradycyjnego, polskiego wesela. Niestety nie każdy z nas dobrze zna słowa wszystkich popularnych piosenek biesiadnych i przyśpiewek. Aby umożliwić każdemu przyłączenie się do zabawy, warto przygotować śpiewniki z tekstami utworów, które prawdopodobnie pojawią się na imprezie. Estetyczne broszurki z imionami Państwa Młodych oraz wzorem nawiązującym do reszty papeterii ślubnej mogą stać się także ciekawą pamiątką tego wyjątkowego dnia.


Menu weselne na stół

W teorii nie musimy udostępniać gościom spisu potraw, jakimi ugościmy ich podczas swojego przyjęcia weselnego. W rzeczywistości jednak menu weselne leżące przy każdym nakryciu może się okazać bardzo pomocne. Dzięki takiemu udogodnieniu każdy z przybyłych dowie się, o jakich godzinach będą serwowane posiłki, a także będzie mógł rozplanować ich spożywanie (oraz zostawić sobie „miejsce” np. na ulubiony deser). Dodatkowym ukłonem w stronę naszych bliskich może być zaznaczenie pozycji odpowiednich dla wegan, wegetarian lub osób stosujących inną specjalną dietę, np. bezglutenową. Menu weselne przyda się zwłaszcza na przyjęciach, podczas których uczestnicy będą mieli kilka potraw do wyboru – w takim wypadku rozwiązanie to nie tylko przyda się gościom, ale także ułatwi pracę zbierającym zamówienia kelnerom.